Strona główna / Aktualności

aktualności

Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Pod Topolami
22 03 2017
W najbliższy weekend wspólnie z pracownikami i wolontariuszami Fundacji DKMS, zachęcać będziemy mieszkańców Zielonej Góry do wsparcia i pomocy dla wszystkich ludzi chorych na nowotwory krwi.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy, nasze Centrum Handlowe włącza się w akcję organizowaną przez Fundację DKMS i zaprasza na Dzień Dawcy Szpiku.

Statystyki WMDA (Światowej Organizacji Dawców Szpiku) są alarmujące: co 35 sekund ktoś na świecie zapada na nowotwór krwi. Pośród chorób dziecięcych, nowotwór krwi jest najczęstszą przyczyną śmierci. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jedynie 25 procent Pacjentów ma szczęście znaleźć Dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki Dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.Dzięki takim akcjom, w sposób pośredni możemy przyczynić się do poprawy sytuacji osób cierpiących na nowotwory krwi na całym świecie. Już w najbliższy weekend wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Rejestracji będzie można dokonać w sobotę 25 marca w godz: 10.00 do 15.00 na parterze naszego Centrum Handlowego, gdzie czekać będą na Państwa pracownicy i wolontariusze Fundacji DKMS.

Działa ona od 2008 roku, jako niezależna organizacja non-profit. Od początku swojej działalności przebadała i zarejestrowała ponad milion potencjalnych dawców komórek macierzystych, tym samym jest największą bazą w Polsce. Już ponad 3800 osób z bazy fundacji DKMS podarowało cząstkę siebie innym, dając im szansę na wygranie walki z białaczką i innymi nowotworami krwi. Jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku w Polsce, posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą pałeczek do pobrania próbki materiału genetycznego z wymazu z błony śluzowej, wewnętrznej strony policzka. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu, z którego – tak jak z krwi - oznaczane są cechy zgodności tkankowej.

Zapraszamy do udziału w akcji. Pamiętajcie - tylko razem możemy pokonać nowotwory krwi!

powrót

nasze sklepy

godziny otwarcia

Galeria Pod Topolami to nowoczesny obiekt handlowy w centrum Zielonej Góry: trzy poziomy, kilkadziesiąt sklepów z polskimi i zagranicznymi markami. Zapraszamy na zakupy do klimatyzowanego obiektu wraz z parkingiem podziemnym.

starto nasaktualnościsklepypromocjedla najemcówpracakontakt